מאמרים

עולם הפיננסים – האם עכשיו זה הזמן להשקיע בבורסה?

עולם הפיננסים – האם עכשיו זה הזמן להשקיע בבורסה?

עולם הפיננסים בכלל והבורסה בפרט, מאז ומתמיד משכו אליהם ספקולנטים שונים ואנשים רבים אשר מחפשים אחר הזדמנויות פז להרוויח כסף קל בזמן קצר.

כל בית השקעות ממוצע יוכל לספר לכם כמה אנשים מעוניינים להמר בכל מיני הזדמנויות במטרה להרוויח כסף קל, כאשר ברור לחלוטין שכל הימור שכזה טומן בחובו גם את האפשרות הממשית להפסיד את הכסף.

במהלך התקופה האחרונה, במקביל להתרחשויות המדהימות בעולם הערבי וגל ההפיכות הפוליטיות המתחולל במזרח התיכון, נשמעים הרבה קולות אשר קוראים להשקיע בבורסה, ובמיוחד בסחורות שונות ובראשן הנפט, שכן אי היציבות השוררת באזור היא לדבריהם הזדמנות פז, שמי יודע אם ומתי תחזור. על מנת לגבות את הטענות הללו מביאים אותם ספקולנטים דוגמאות לימי מסחר רבים במהלך החודשים האחרונים אשר מי שהשקיע במהלכם סכומים כאלו ואחרים בנפט, הצליח למכור אותו לאחר כמה ימים או אפילו שעות ברווח ניכר של עשרות אחוזים.

בעוד הם מביאים את הדוגמאות הללו על מנת לשכנע כי זוהי תקופה טובה להיכנס ולהשקיע בבורסה, כל אחד אשר שוקל את העניין חייב לשאול את עצמו שאלות קצת יותר מקיפות ומחושבות – האם בכלל יש כזה דבר "הזמן הנכון להיכנס לבורסה"?

המשך מאמר